Een vrouw kwam bij het CBR om praktijkexamen te doen. Het examen werd ter plekke geannuleerd omdat zij haar RDW echtheidsverklaring recidive niet bij zich had. De vrouw gaf aan dat zij niet wist dat ze deze mee moest nemen. Ze wilde haar partner daarom vragen de verklaring te komen brengen. Zodat de verklaring aan het eind van de examenrit getoond kon worden.
De examinator weigerde dit. De vrouw diende hierover een klacht in bij het CBR. Het CBR vond de klacht ongegrond. Het CBR vond de informatievoorziening voldoende en vond ook dat de examinator goed had gehandeld. De vrouw ontving eerder van het Parket Centrale Verwerking Openbaar Ministerie (CVOM) een brief waarin stond dat haar rijbewijs ongeldig was verklaard. In deze brief stond dat zij een echtheidsverklaring recidive nodig heeft bij een nieuw theorie- en praktijkexamen. Op de website van het CBR en de RDW kon zij meer informatie terugvinden. De vrouw was het niet eens met de klachtafhandeling van het CBR. Ze nam contact op met de ombudsman. Die onderzocht haar klacht en stelde het CBR een aantal vragen.
De ombudsman komt tot de conclusie dat hij de klacht van de vrouw ongegrond vindt. Het klachtonderdeel dat het CBR haar onvoldoende informeerde vindt hij niet terecht. In de brief die de vrouw eerder van het CVOM ontving stond vermeld dat zij de echtheidsverklaring mee moest nemen. Ook op de site van RDW waar zij de verklaring aanvroeg en op de site van het CBR staat deze informatie. Dat de informatie niet werd genoemd op de oproepkaart kan hij volgen. Het gaat hier om een standaard uitnodiging. Hij snapt de uitleg van het CBR dat het wel noemen verwarring op kan leveren bij andere kandidaten. Bovendien heeft de vrouw een eigen verantwoordelijkheid om vooraf te kijken wat ze mee moet nemen naar het examen.
De ombudsman vindt net als het CBR dat het annuleren van het examen teleurstellend was voor de vrouw. Maar hij vindt het ook begrijpelijk dat de examinator haar vertelde dat het examen niet kon doorgaan. Dat zij de verklaring moest kunnen laten zien staat voldoende uitgelegd in de brief die ze ontving van het CVOM en de websites van RDW en CBR.